Bize ile Bağlan

GIDA

Gıda Perakendecileri Derneği: Atılacak yeni adımlarda her türlü desteğe hazırız

Yayınlanan

üzerinde

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) yaptığı açıklamada kendilerine yönelik yanlış bir algı oluşturulmaya çalışıldığını, bu algının da tüketici lehine fiyat yönetme çabasını hiçe saydığını söyledi. Dernek, atılacak yeni adımlarda da her türlü desteği sağlamaya kararlı olduğunu belirtti.

Son günlerde ekonomi gündeminin ilk sıralarında yer alan zincir marketlerden yeni bir açıklama geldi.

Gıda Perakendecileri Derneği’nden yapılan açıklamada enflasyonla mücadelenin tüm paydaşlar tarafından yoğun bir şekilde yürütüldüğü bu günlerde, perakende işletmelerini hedef gösteren, gerçekle örtüşmeyen iddialardan tüm perakende sektörünün üzüntü duyduğu ifade edildi.

Açıklamada perakende operasyonları süresince operasyon maliyetleri olduğu ve bu sürecin sadece bir ürün kategorisi için değil.

Açıklamada sektör ile ilgili yanlış bir algı oluşturulmak istendiği belirtildi.

Bu algıyla perakende zincirlerinin hedef gösterildiğini belirten Gıda Perakendecileri Derneği, özellikle gıda perakendecilerine yönelik oluşturulmak istenen yanlış algının perakendecilerin, tüketici lehine fiyat yönetme çabasını hiçe saydığını ifade etti.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Son olarak, “atılan her iddianın doğru çıkmadığını” dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği üzere perakende işletmelerinin her şubesi, neredeyse ürünlerinin tamamı ve tüm tedarik süreçleri, ilgili bakanlık ekipleri ve yerel mercilerce titizlikle incelenmektedir. Atılacak yeni adımlarda da sektörümüz her türlü desteği sağlamaya kararlıdır.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KASIM ARALIK 2023