Bize ile Bağlan

DESTEKLER

DEPREM BÖLGESİNDEKİ KANATLI HAYVAN İŞLETMELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Yayınlanan

üzerinde

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda (TKDK) 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde hasar gören ve yıkılan kanatlı hayvan yetiştiriciliği tesislerinin üretime kazandırılması amacıyla görüşmeler yapıldı.

Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği (TÜKEBİR) Başkanı Abdullah Koç, TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı’yı ziyaretinde yaptığı açıklamada, özelikle depremde büyük hasar alan Malatya’daki kanatlı hayvan yetiştiricilerinin başka illere yoğun şekilde göç ettiğini söyledi.

Bu tesislerin yeniden üretime kazandırılmasının önemine değinen Koç, TKDK’dan beklentilerini iletti.

Başkan Antalyalı da göreve başlamasının ardından öncelikle deprem bölgesine giderek, bölgedeki yatırımlarda çeşitli incelemeler yaptığını dile getirdi.

Hazırlıklarında son aşamaya gelinen ve 2024’te başlatılacak IPARD III Programı kapsamında deprem bölgesine yönelik, bölgenin ihtiyaçları ve ekonomik potansiyeli bazlı özel çalışmalar içerisinde olduklarını aktardı.

Antalyalı, deprem bölgesinde hayatın normale döndürülerek ekonomik faaliyetin devam ettirilmesi için üreticilerin TKDK’yı her zaman yanında göreceklerini kaydetti.

Ziyarete, TÜKEBİR Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Yıldız ve Hasan Basri Lapacı da katıldı.   

TÜKEBİR’in Türkiye genelinde toplam 4 bin üretici üyesi bulunuyor.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KASIM ARALIK 2023