Bize ile Bağlan

FİRMALARDAN

Beauvais Massey Ferguson Fabrikası 1 milyonuncu traktörünü kutluyor

AGCO’nun dünya çapındaki markası Massey Ferguson, Fransa Beauvais’teki fabrikasının 1 milyonuncu traktörünü ürettiğini duyurdu.

Yayınlanan

üzerinde

Bu dönüm noktasını öne çıkaran bir etkinlikte, Massey Ferguson EAME Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü ve AGCO Fransa Başkanı Thierry Lhotte, Beauvais Fabrikası’nın, Massey Ferguson için küresel bir ev olduğunu ve çiftçilerle birlikte, yine onlar için çalışarak son 62 yılda sürekli olarak büyüdüğünü kaydetti.

Üretilen yepyeni MF 8S.305 Dyna-VT modeli, 1 milyonuncu traktör oldu

Tüm çalışanları adına müşterilerine sonsuz güvenleri için teşekkür eden Thierry Lhotte, “Bugün, Beauvais’te üretilen 1 milyonuncu traktör olan bu yepyeni MF 8S.305 Dyna-VT’nin sahibi Bay Thierry Aubrée ve bölge bayisi Hervé Motoculture tarafından temsil edilmekten özellikle gurur duyuyoruz.Bu 1 milyonuncu traktörü teslim ederken, tüm tesislerimizi tek bir çatı altında, imalat, mühendislik, satın alma,lojistik, parça, servis, satış ve pazarlama, ürün yönetimi, finans, hukuk ve İK birimleri dahil tüm departmanlarımızla, 54 hektarlık tek bir MF Yerleşkesinde birleştirmek üzere olduğumuzu duyurmak isteriz” diye ekledi.

Thierry Lhotte: “Başarımızın ardındaki itici güç çalışanlarımızdır”

Thierry Lhotte, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu, yüksek esneklik ve burada çalışan insanların benzersiz deneyimi, becerileri ve bağlılığını sunuyor. Olan her şeyin arkasındaki itici güç çalışanlarımızdır. Bu 1 milyonuncu traktör bir dönüm noktası ve GIMA şanzıman Ortak Girişimimiz de dahil olmak üzere 2 bin 500 çalışanımızın başarısıdır. MF Kampüs, önümüzdeki aylarda yeni faaliyetler geliştirmeye, çalışanları için en iyi çalışma koşullar sunmaya, en önemlisi yeni ürünler geliştirmeye ve piyasaya sürmeye devam edecek. Bu, Beauvais MF Kampüsü’nü rekabetçi tutacak ve Beauvais Şehri’ne bağlı yerel ve küresel topluluklara karşı sürdürülebilir bir şekilde hareket eden bir çiftçinin odaklandığı site olarak kalmasını sağlayacaktır.”

Fransız çiftçi satın aldı

Bu özel traktörü satın alan Brittany’deki La Chapelle des Fougeretz köyünden tarla tarımı çiftçisi ve müteahhit Thierry Aubrée, yeni traktörü için neden MF markasını seçtiğini şu sözlerle açıkladı:

“RTK rehberlik sistemi, toprak korumaya odaklanan bölüm kontrolü ve sürdürülebilir tarım uygulamaları dahil olmak üzere yeni teknolojiler konusunda tutkuluyum. MF 8S, verimli motoru, sorunsuz şanzımanı, mükemmel dingil açıklığı sayesinde bu modernliği yansıtıyor. Görünürlük, kabin konforu ve hassas tarım için bağlantılı teknolojiler sunuyor. 4 traktör, 3 biçerdöver, 2 büyük balya makinesi ve 1 teleskopik yükleyiciden oluşan MF filomun tamamını çalıştırarak, MF bayimle ortak güvene dayalı harika bir kazan-kazan ortaklığına sahibim”.

Traktörü satan Côtes d’Armor’da hizmet veren Massey Ferguson bayisi Hervé Motoculture Genel Müdürü Jérôme Mazière ise; “Ekibimle birlikte, Bay Aubrée’ye Beauvais Fabrikası’ndan 1 milyonuncu traktörü teslim eden tüm MF bayi ağını temsil ettiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz” dedi.

Massey Ferguson ile 40 yıllık ortaklıklarından gurur duyduğunu belirten Jérome Mazière, “Bu, 1 milyonuncu traktör olduğu için bu ömür boyu sürecek bir an. Bay Aubrée’ye uzun ve verimli çalışma saatleri diliyoruz” dedi. Maziere, “Müşterimizin aldığı büyük takdirin yanı sıra Beauvais fabrikasının yeni faaliyetlerini geçtiğimiz zorlu 2 yıla rağmen etkileyici bir hızla nasıl uygulamaya devam ettiğini görme fırsatına minnettarız. Bu hizmetlerle çiftçimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Beauvais’te 62 yıllık üretim kutlanıyor

Beauvais Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Boussad Bouaouli de, çalışanların Beauvais MF Fabrikasını geliştirme konusundaki kararlılığına vurgu yaptı.

Dönemin zorluklarını ele almak için 1960’tan beri, her zaman doğru çiftçiye odaklanan ve geleceğe net bir bakış açısıyla yaklaşan çalışanlarımız olduğunu kaydeden Bouaouli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şey 1960’da MF 825 ile başladı. O zamandan beri tesis, 1986’da MF 3000 serisi, 2008’de yerleşik elektroniğe sahip ilk traktör MF 8600 gibi yeniliklerle hareket eden ikonik traktörler üreterek sürekli büyüdü. SCR teknolojisinin bir tarım makinesinde ilk kez kullanılması sayesinde çevresel etkiyi azaltan verimli güç konsepti ve 2020’de, kabin ve motor bölümü arasındaki 24 cm boşluk ile ısıyı azaltan ödüllü Protect-U konseptiyle yeni MF 8S, gürültü ve titreşimlerin kabine iletilmesini engelliyerek ve soğutma kapasitesinin ve kabin konforunun daha yukarı çekilmesi gibi yenilikler sundu. 2021 Yılın Traktörü, Red Dot: Ürün Tasarımı 2021 ve 2022’nin Çiftlik Makinesi ödüllerini aldı. Köklerimiz 62 yıldan beri Beauvais’de. 2016 Yılının Fabrikası olarak adlandırılan bu tesis, modern zamanımızın kökenini oluşturuyor ve genel olarak yeni MF Yerleşkesi, geleceğimizi ve yeni standartlarımızı belirliyor.”

Günde 100 adede kadar üretiyor, yüzde 80’ini ihraç ediyor

Beauvais Fabrikası’nın 2010’dan itibaren tesis, yalın üretimin uygulanmasıyla derin bir dönüşüme yol açarak kaliteyi artırmaya ve müşterileringn artan talebine yanıt vermeye katkı sağladığını vurgulayan Boussad Bouaouli, şunları söyledi:

“2013 yılında Beauvais 2 kabin montaj hattının başlamasıyla fabrika genişletme programımıza başladık ve dikey entegrasyon yoluyla 2019 yeniden entegrasyon faaliyetlerine hız verdik. Lojistik merkezimiz ve 2020’de daha ileri düzeydeki faaliyetlerin lansmanı ile başladı. Bunlar arasında, traktör sahiplerinin traktörlerini ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına olanak tanıyan bir Traktör Kişiselleştirme Atölyesi ile 3D baskı kullanarak küçük parçalar ve prototipler için bir eklemeli üretim tesisi yer alıyor. Ayrıca hidrolik bileşenlerin kendi bünyesinde üretimini ve şanzıman yenilemeyi, tüm traktör etiketlerimizin baskısını ve daha yakın zamanda yakıt deposu ve AdBlue® deposu üretmek için yeni bir birimin lansmanını geliştirdik. Şu an için 4 parça kodu ve Avrupa’daki tüm AGCO tesislerimiz için depo sağlama konusunda nihai hedefe ulaşmak için hala hızlanıyoruz. 70’den fazla ülkeye %80’i ihraç edilen ürünler ile bayilerimize her gün 100 adede kadar traktör üretilebilmekte ve sevk edilebilmektedir. MF 4700 M, MF 5700M, MF 5S, MF 6S, MF 7S, MF 8S ve MF 8700 S Serilerini üretiyoruz. 75’ten 405 hp’ye kadar tüm güçler ve her türlü şanzıman.”

Fabrika, Beauvais’in gelişiminde önemli rol oynadı

Beauvais Belediye Başkanı Caroline Cayeux ise yaptığı konuşmada, MF Yerleşkesinin çevresindeki ticari ve yerleşim alanlarına paralel olarak gelişmeye ve şehrin ana işvereni olmaya devam ettiğinin altını çizdi.  

Cayeux, şunları söyledi:

“Beauvais şehri Massey Ferguson’un fabrikası, Massey Ferguson’ın gelişiminde önemli bir rol oynadı. Beauvais’de 62 yıla yayılan başarı öyküsü. Tüm Beauvais toplulukları olarak, AGCO’nun Beauvais’teki Massey Ferguson’un Global Evini, yerel kentsel gelişimimizin tam bir parçası olarak yenilikçi ve sürdürülebilir bir şekilde daha da geliştirmeyi, karbon ayak izini azaltma ve dijitalleşmeye doğru sürdürülebilir dönüşüm ve inovasyonu yönlendirmeyi planlamasından memnuniyet duyuyorum. Bu, bir iş yeri olarak Beauvais bölgesine ve şehrimizde uzun vadede yeni işler sağlama ve yaratma konusunda güçlü bir taahhüttür. Beauvais’te üretilen 1 milyonuncu traktör için MF ekibine ve gelecek milyonlara en içten tebriklerimi sunuyorum.”

AGCO Hakkında: AGCO, tarımsal çözümlerin tasarımında, üretiminde ve dağıtımında bir dünya lideridir ve tüm ekipman ve ilgili hizmetleriyle dünyayı besleyen çiftçilere ileri teknoloji çözümleri sunmaktadır. AGCO ürünleri, Fuse® akıllı tarım çözümleri tarafından desteklenen 5 temel marka olan Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ve Valtra® üzerinden satılmaktadır. 1990 yılında kurulan ve merkezi ABD’nin Georgia eyaletinde (Duluth) bulunan AGCO, 2021 yılında 11,1 milyar dolar net satış rakamına ulaşmıştır.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KASIM ARALIK 2023

DESTEKLER 1 gün önce

Tarım Bakanı Yumaklı’dan kırmızı et fiyatlarına yönelik açıklama

DESTEKLER 2 gün önce

Şubat ayında üretici ve market fiyatlarındaki değişim

FİRMALARDAN 2 gün önce

Celaleddin Alper ile Röportaj

DESTEKLER 5 gün önce

Hayvancılığa yeni destek modeli geldi

KÖŞE YAZISI 5 gün önce

Nida Elif Selci ile Röportaj

HABER 5 gün önce

Van’da 3 yılda 165 bin koyun desteği

DESTEKLER 6 gün önce

CDP İklim Değişikliği Programı’nda Türk bankasına yeni statü

FİRMALARDAN 1 hafta önce

TürkTraktör 70. Yılında 1.111.111’inci Traktörünü Üretti

FİRMALARDAN 1 hafta önce

TürkTraktör Kesintisiz Pazar Liderliğini 17. Yıla Taşıdı

HABER 1 hafta önce

Hindistan’da çiftçi protestoları büyüyor

HABER 1 hafta önce

Pamukta en önemli nokta risk yönetimi

DESTEKLER 2 hafta önce

Tarımdaki maliyet bir yılda yüzde 41 arttı

FİRMALARDAN 2 hafta önce

Pazardan’ın günlük taze semt pazarları artık GetirÇarşı’da

DESTEKLER 2 hafta önce

Toplanan inek sütü miktarı 2023’te arttı

DESTEKLER 2 hafta önce

TÜSEDAD çiğ süt üretim maliyetlerini açıkladı

HABER 2 hafta önce

Un sektörü tarife dışı engellerden rahatsız

FİRMALARDAN 2 hafta önce

Tarım ürünleri blokzincir teknolojisi ile dijitalleşiyor

DESTEKLER 2 hafta önce

Tarım ÜFE ocakta arttı

HABER 2 hafta önce

“Hayvancılığın sorunları ithalatla çözülemez”

DESTEKLER 2 hafta önce

Bakan Yumaklı: Gıda ihracatını 40 milyar dolara çıkarmanın gayretindeyiz

DESTEKLER 1 gün önce

Tarım Bakanı Yumaklı’dan kırmızı et fiyatlarına yönelik açıklama

DESTEKLER 2 gün önce

Şubat ayında üretici ve market fiyatlarındaki değişim

FİRMALARDAN 2 gün önce

Celaleddin Alper ile Röportaj

DESTEKLER 5 gün önce

Hayvancılığa yeni destek modeli geldi

KÖŞE YAZISI 5 gün önce

Nida Elif Selci ile Röportaj

HABER 5 gün önce

Van’da 3 yılda 165 bin koyun desteği

DESTEKLER 6 gün önce

CDP İklim Değişikliği Programı’nda Türk bankasına yeni statü

FİRMALARDAN 1 hafta önce

TürkTraktör 70. Yılında 1.111.111’inci Traktörünü Üretti

FİRMALARDAN 1 hafta önce

TürkTraktör Kesintisiz Pazar Liderliğini 17. Yıla Taşıdı

HABER 1 hafta önce

Hindistan’da çiftçi protestoları büyüyor

HABER 1 hafta önce

Pamukta en önemli nokta risk yönetimi

DESTEKLER 2 hafta önce

Tarımdaki maliyet bir yılda yüzde 41 arttı

FİRMALARDAN 2 hafta önce

Pazardan’ın günlük taze semt pazarları artık GetirÇarşı’da

DESTEKLER 2 hafta önce

Toplanan inek sütü miktarı 2023’te arttı

DESTEKLER 2 hafta önce

TÜSEDAD çiğ süt üretim maliyetlerini açıkladı

HABER 2 hafta önce

Un sektörü tarife dışı engellerden rahatsız

FİRMALARDAN 2 hafta önce

Tarım ürünleri blokzincir teknolojisi ile dijitalleşiyor

DESTEKLER 2 hafta önce

Tarım ÜFE ocakta arttı

HABER 2 hafta önce

“Hayvancılığın sorunları ithalatla çözülemez”

DESTEKLER 2 hafta önce

Bakan Yumaklı: Gıda ihracatını 40 milyar dolara çıkarmanın gayretindeyiz