Bize ile Bağlan

HABER

2022-2023 av dönemi 20 Ağustos’ta başlayacak

Yayınlanan

üzerinde

DKMP’den yapılan yazılı açıklamada, Merkez Av Komisyonu’nun av döneminde geçerli olmak kara avcılığıyla ilgili avlanma usul ve esaslarını belirlediği, alınan kararın 27 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandığı hatırlatıldı.

Avlanmanın tüm bölgelerde aynı gün 20 Ağustos 2022’de bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekin kargası, leş kargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başlayacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Alınan karar uyarınca çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecektir. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak salı günü de yapılabilecektir. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için Avcılık Belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekmektedir. Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sistemi’nden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecektir.”

Açıklamada, avcıların, Merkez Av Komisyonu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan 21 sayılı kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları zorunlu olduğu kaydedildi.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KASIM ARALIK 2023